Glycine

Švýcarská značka Glycine prosnula produkcí vysoce kvalitních hodinek velkých průměrů, specializací na mechanické letecké a potápěčské hodinky, ale i celou řadou pozoruhodných modelů, které se zapsaly do historie hodinářství.

Historie značky Glycine

Eugène Meylan byl velmi talentovaným technikem a nekompromisním konstruktérem, který vždy usiloval o naprostou dokonalost, nechtěl být čímkoli svazován, a proto založil (1914) ve švýcarském Bienne vlastní továrnu na hodinky.

Kromě chronické víry v technologický pokrok disponoval Eugène i výjimečným nadáním a přirozeným porozuměním pro trh a jeho požadavky. Kombinace těchto vlastností jej hnala velmi rychle vpřed a záhy po otevření vlastního podniku se mu podařilo uvést na trh dámské hodinky pod vlastní značkou Glycine. Byly osazeny velmi malým kalibrem, což hodinkám umožnilo mít miniaturní rozměr a vzhled uměleckého díla. Hodinky se velmi rychle prosadily a Glycine se vrhlo na doposud neprobádaný segment malých pánských luxusních hodinek se zlatými a platinovými pouzdry, které byly často bohatě zdobeny a osazovány diamanty. Značka okamžitě získává další nadšené zákazníky, kteří se rekrutují převážně z řad vážených pánů z Anglie a Ameriky.

Eugène Meylan se nenechával ukolébat úspěchy a neúnavně pokračoval v rozvoji. Roku 1931 Glycine uvedlo hodiny s vlastním řešením automatického natahování, bezpochyby úctyhodný výkon hodný mistrů haute horlogerie, některé z těchto kousků stále kolují mezi sběrateli a jsou velmi vysoce ceněny.

V roce 1934 byla zahájena výroba chronometrů, velmi přesných hodinek, odpovídajících dnešním parametrům certifikátu COSC. Roku 1938 se značka Glycine poprvé zúčastnila hodinářského veletrhu Baselworld a zařadila se mezi elitu, když byla jedním z dvaceti devíti tehdejších vystavovatelů.

Válečná léta omezila značce Glycine přístup na světové trhy a bránila dalšímu rozvoji, ale ihned po jejím ukončení se okamžitě znovu roztáčejí kola mezinárodního obchodu, do kterého Glycine naskočila s novou řadou automatických hodinek osazených těmi nejmodernějšími technologiemi.

Rok 1952 je datem narození slavných chronometrů Vacuum, hodinek známých svou neuvěřitelnou odolností proti vodě a nárazům, které byly určené pro dlouhodobé použití v nepříznivých podmínkách.

Glycine Airman

S rozvojem světové ekonomiky, mezikontinentálního obchodu, turistiky a letectví se neustále zvyšoval objem pasažérů cestujících napříč různými časovými pásmy. Hodinky Glycine Airman (1953) zobrazovali kromě místního času také druhý světový čas, který bylo možné odečíst na první pohled. Hodinky se staly okamžitým prodejním hitem a zrodila se jedna legenda. První modely hodinek Airman byly osazeny automatickým kalibrem Felsa 690N/692N.

Roku 1967 přišla speciální edice Airman SST (Super Sonic Transport) s rytinou nadzvukového letounu na dýnku, inspirovanou pravděpodobně letounem Tu-144 či Concorde. Tento rok je zároveň důležitým milníkem v rozvoji technologií a designu hodinek Glycine.

Modelová řada Airman si postupem času vydobyla bezkonkurenční celosvětový ohlas nejen mezi profesionálními a amatérskými piloty, ale i mezi sběrateli a milovníky hodinek unikátních technických řešení.

Soumrak a rozbřesk nad údolím Glycine

V sedmdesátých letech zasáhla švýcarské hodináře quartz krize, která se výrazně dotkla i značky Glycine, té se však za cenu těžkých ekonomických ztrát podařilo přežívat až roku 1984, kdy byla zachráněna před bankrotem soukromým investorem (Hans Brechbühler), jenž se specializoval na revitalizaci soukromých podniků v nesnázích.

Nový vlastník postupně představoval nové modely hodinek, vybudoval pružnou síť mezinárodních prodejců a začal hodinky Glycine prezentovat jako specialistu na výrobu mechanických hodinek s dlouholetou švýcarskou tradicí. Strategie se ujala a značce Glycine byl umožněn další rozmach. Na počátku devadesátých let již Glycine pevně zakotvil v myslích spotřebitelů, kteří začali oceňovat skutečné hodnoty a půvab kvalitních mechanických hodinek.

Koncem devadesátých let začala značka uvádět modernizované modely hodinek, Airman 2000 (1998) s vynikajícím kalibrem ETA 2893-2, jenž umožňoval zobrazení tří časových zón a další zajímavý, atraktivní sortiment v podobě modelů Combat (37 mm), Observer (42 mm), Incursore (44-46 mm), Kmu (48 mm) a vrcholný model F 104 (52 mm) jedny z největších náramkových hodinek, které se kdy vyráběly. Portfolio se postupně rozšiřovalo i o chronografy (kalibry V7750, V7751) Stratoforte (46 mm), obří Grand Carre 3810 a elegantní model Altus inspirovaný modelem Glycine z 50. let.

Současnost značky Glycine

V současnosti značka Glycine působí celosvětově prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců, což jí umožňuje kontrolovat kvalitu prodeje a servisu svých výrobků, což dělá z Glycine respektované jméno ve světě švýcarského hodinářství.

Modelové řady Glycine.

  • Airman,
  • F104,
  • KMU48,
  • Combat,
  • Incursore.

Zajímavosti Glycine

Modelová řada Airman nikdy od svého vzniku nechyběla v nabídce značky Glycine a dodnes patří mezi stálice v nabídce.

Hodinky Glycine se vyrábí na stejném místě již od svého vzniku, čímž se značka řadí mezi několik málo výrobců, kteří jsou stoprocentně věrni tradici svých zakladatelů.

Katharina Brechbühler, nejmladší dcera Hanse Brechbühlera, vede dodnes designové oddělení značky.

Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stránku již hodnotilo 5 uživatelů průměrnou známkou 5.

Glycine Watch SA - základní informace
Založeno 1914
Zakladatel Eugène Meylan
Sídlo Biel/Bienne / Švýcarsko
Logo Glycine
Zajímavosti Hodinky s velkými průměry.

Fotogalerie Glycine

  • Glycine Classic Moonphase
  • Glycine Airman 46
  • Glycine Airman SST 12
  • Glycine Combat Classic Chronograph
  • Glycine F104 48
  • Glycine KMU
  • Glycine Sub 42 Splendid

Techinfo

Razítko stránky "Glycine":
Generováno: 11.12.2024 3:51:50
Článek hodnotilo 5 uživatelů známkou 5.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.