Swatch Group

On-line nákup hodinek Swatch Group: Helveti.cz

Swatch Group je mezinárodní finanční skupinou, která je díky svým dceřiným společnostem největší hodinářskou skupinou světa, výrobcem číslo jedna ve světě hotových hodinek a předním dodavatelem součástek pro hodinářský průmysl.

Historie Swatch Group

Společnost Swatch Group byla založena roku 1983 sloučením hodinářských firem ASUAG (založeno 1931, největší světový výrobce kalibrů) a SSIH (založeno 1930 jako konsorcium Omega a Tissot) pod tehdejším názvem SMH Swiss Corporation for Microelectronics and Watchmaking Industries.

Duchovním otcem projektu je Nicolas G. Hayek, který dokázal přidružené společnosti vytáhnout z těžké krize, nastartoval výrobu hodinek Swatch a postupně řídit rozvoj a stabilizaci značek začleněných do skupiny. Do pěti let se korporace stala nejcennější hodinářskou značkou světa. Roku 1998 se společnost přejmenovala na Swatch Group.

Současnost

V současnosti zaměstnává Swatch Group bezmála 30 000 osob ve více než 50 zemích světa. Hrubé tržby se za posledních několik let pohybují kolem 6-8 miliard švýcarských franků. Společnost se zabývá také mikroelektronikou, mikromechanikou a telekomunikacemi, ale jako své hlavní poslání stále vidí hodinářství, kde v odkazu zakladatele pokračují Nick a Nayla Hayek.

Swatch Group je zakladatelem (2005) prestižní hodinářské školy (The Nicolas G. Hayek Watchmaking School) působící po celém světě.

Značky Swatch Group

V portfoliu skupiny Swatch Group je celá řada značek hodinek od těch nejprestižnějších až po ty méně známé, ale také mnoho výrobců komponent pro hodinky či jiná průmyslová odvětví.

Zastoupené značky hodinek:

Do skupiny Swatch Group patří i největší a nejznámější výrobce kalibrů ETA.

Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stránku již hodnotilo 25 uživatelů průměrnou známkou 3,8.

Swatch Group Ltd. - základní informace
Založeno 1983
Zakladatel Nicolas Hayek
Sídlo Biel / Bienne / Švýcarsko
Logo Swatch Group
Zajímavosti Nejcennější hodinářská značka světa.

Techinfo

Razítko stránky "Swatch Group":
Generováno: 14.04.2024 0:47:11
Článek hodnotilo 25 uživatelů známkou 3,8.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.