Epos

Hodinky značky Epos jsou zástupcem klasické švýcarské produkce. Epos klade vysoký důraz na vzhled a dokonalost každého detailu, ale i na precizně zpracované a zdobené mechanické strojky. Po právu má Epos ve svém logu moto „artistry in watchmaking“.

Historie značky Epos

Kořeny značky Epos sahají do roku 1925, kdy James Aubert, vášnivý hodinář s praxí, kterou získal jako inženýr při výrobě kalibrů (Valjoux, Landeron), založil ve městě Vallé de Joux, známém centru mechanických hodinek, vlastní společnost (James Aubert SA).

James Aubert byl hodinářským mistrem, který většinu svého života věnoval úsilí o technický vývoj a zdokonalení mechanismu chronografu, regulátoru a minutové repetice. Své zkušenosti celá léta předával svému synovci Jeanu Auberovi, který následně firmu převzal společně se svým zetěm Jeanem Fillonem, jenž je dodnes hlavním hodinářem a šéfkonstruktérem značky Epos a spolu se svými spolupracovníky vyvíjí špičkové kalibry pro chronografy, jenž obsahují ty nejsložitější hodinářské komplikacetourbillon, měsíční fáze, rezerva nátahu, GMT, repetice, retrograde, jumping hour a mnoho dalších. Mimořádná složitost a náročnost výroby těchto komplikací je sama o sobě zárukou kvality a výjimečnosti produkce značky Epos.

V 80. letech, s rozmachem quartz revoluce, přechází naprostá většina výrobců hodinek na tento levný systém a celá řada švýcarských značek je drcena levnou masovou produkcí. Peter Hofer, dlouholetý a zavedený expert na švýcarské hodinářství, však věří v budoucnost a výjimečnost hodinek s mechanickým strojkem, staví se do čela společnosti mění název na Montrés EPOS SA (1983), využívá svých skvělých kontaktů, odbornosti, obchodního ducha a značku velmi rychle a úspěšně rozvíjí. Epos se tak řadí po bok několika málo exkluzivních švýcarských značek, jenž produkují výhradně mechanické hodinky.

Součastnost značky Epos

Epos si velmi zakládá na svém poslání a ochraně tradičních hodnot švýcarského hodinářství. Všem modelům je věnována zvláštní péče a inženýři je navrhují s vášní fanoušků plně oddaných odkazu starých mistrů hodinářů.

V kolekcích Epos nalezneme širokou škálu hodinek, kde si vybere opravdu každý, včetně hodinek v populární verzi skeleton.

Modelové řady:

 • Elegance
 • Passion
 • Oeuvre dart
 • Sophistiquée
 • Emotion
 • Perfection
 • Originale
 • Sportive
 • Kapasní hodinky

Všechny hodinky Epos jsou osazeny mechanickými kalibry. Základní kalibry pocházejí od renovovaných švýcarských výrobců (ETA, Unitas, Peseux) a následně jsou techniky upravovány pro potřeby konkrétních modelů hodinek Epos. Kalibry jsou rozšiřovány o další funkce a ručně dekorovány. Vznikají tak vysoce kvalitní a precizně zpracované strojky pro hodinky Epos.

Pouzdra hodinek Epos mají u většiny modelů průhledné dýnko, což majiteli umožňuje sledovat nádherně zdobené hodinové strojky při práci, i proto jsou hodinky Epos velmi ceněny a vyhledávány nejen mezi sběrateli.

Inovace Epos

Epos je velmi hrdý, že tikajícímu světu mohl přinést některé inovace a novinky, především pak v oblasti indikace rezervy nátahu, regulator a regulator s měsíčními fázemi, které vyvinul Jean Fillon. Složitost mechanismů a náročnost jejich výroby jasně ukazuje, jakých kvalit hodinky Epos dosahují.

Ambasadoři značky Epos

Mike Schmid - švýcarský skicrossový závodík, člen švýcarského národního týmu držitel zlaté olympijské medaile z Vancouveru, vítěz závodů Světového poháru. Mike je ambasadorem sportovních modelů Epos.

Josef Škarka – operní pěvec, umístil se na mnoha mezinárodních soutěžích, kromě opery se věnuje i koncertní činnosti a je členem různých uměleckých uskupení.

Zajímavosti

Epos je nezávislým švýcarským výrobcem mechanických hodinek s takovou reputací, že některé vybrané modely hodinek od něj odebírá i značka Montblanc a prodává je ve svých buticích.

Epos je jedna z mála značek, která vyrábí hodiny s pětiminutovou repeticí a také překrásné kapesní hodinky.

Specialitou značky Epos jsou perleťové povrchy Côtes de Genève, ruční gravírování kalibrů a černěné ocelové šrouby.

Epos měl v době svého vzniku za sousedy takové značky jako Audemars Piguet, Blackpain, Patek Philippe, Vacheron Constantin a Jaeger-LeCoultre.

Značka nabízí za velmi přijatelnou cenu opravdu špičkové provedení, zpracování, preciznost, přesnost a komplikace, které u konkurence často stojí několikanásobky ceny hodinek Epos.

Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Stránku již hodnotilo 30 uživatelů průměrnou známkou 3,9.

Montres EPOS SA - základní informace
Založeno 1925
Zakladatel James Aubert
Sídlo Lengnau / Švýcarsko
Logo Epos
Zajímavosti Hodinky s vynikajícím poměrem ceny a výkonu.

Fotogalerie Epos

 • Epos Emotion
 • Epos Originale
 • Epos Passion

Techinfo

Razítko stránky "Epos":
Generováno: 22.02.2024 4:07:01
Článek hodnotilo 30 uživatelů známkou 3,9.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.