Traser

On-line nákup hodinek Traser: Vivantis Helveti.cz

Značka Traser dodává na trh hodinky s nejlepší luminiscenční technologií na světě, která je až stokrát svítivější než konkurenční systémy pasivní luminiscence. Klasické řešení absorbuje část světelného záření, které následně uvolňuje. Toto primitivní řešení využívá většina hodinek, ne však Traser, který díky svému ojedinělému řešení luminiscence patří k absolutní světové extratřídě.

Nákup hodinek Traser on-line

Čitelnost hodinek v noci představovala vždy velký problém, o jehož řešení se pokoušelo mnoho renovovaných švýcarských výrobců, kteří používali různé luminiscenční materiály, ale výsledek byl vždy stejný, nasvícené hodinky po několika hodinách ve tmě již nebyly čitelné. Někteří výrobci používali i lehce radioaktivní materiály a hodinky osazovali olověnými sklíčky, která měla chránit uživatele před zářením, ale tyto aktivní materiály byly pro svou nebezpečnost po čase zakázány.

Historie průkopníků luminiscence

Značka Traser nebyla založena jako hodinářská dílna, nýbrž jako chemická manufaktura Merz & Benteli AG (1918, Walter Merz a Albert Benteli), která se specializovala na výrobu luminiscenčních barev, které byly v té době známy jen několik let. Své produkty dodávali mimo jiné i pro potřeby švýcarského hodinářského průmyslu.

Tak jako vždy, hrála i tehdy pro švýcarské hodináře hlavní prim kvalita materiálů, ze kterých byly hodinky vyrobeny, a proto již v této době byly na preciznost luminiscenčního efektu kladeny vysoké nároky, což u firmy Merz & Benteli vyústilo ve spolupráci s celou řadou odborníků, mezi kterými byla i průkopnice jaderné fyziky Marie Curie. Možná i díky tomuto spojení jsou lidé v týmu Traser navyklí využívat ty nejmodernější a nejlepší technologie dodnes.

V roce 1968 se od firmy Merz & Benteli odštěpila část specializující se na luminiscenční barvy pro hodinářský průmysl a vznikla společnost mb-microtec. Současně s tímto krokem se také firma rozhodla opustit technologii pasivních luminiscenčních látek a plně se soustředit na vývoj nového luminiscenčního principu, který byl zaměřen na nové zdroje světla (plynné tritium). Výsledkem tohoto snažení bylo objevení zcela nové technologie luminiscence, kterou Traser užívá dodnes a známe jej pod obchodním označením Trigalight.

Luminiscenční technologie Trigalight

Základem Trigalight luminiscence je tzv. GTLS (Gaseous Tritium Light Source), což jsou průhledné plynové kapsle ve tvaru indexů (nebo jiných požadovaných tvarů), které jsou naplněny tritiovým plynem a na vnitřní straně jsou opatřeny fosforovou vrstvou. Tritium uvolňuje elektrony, které procházejí vrstvou fosforu, předávají mu svou energii, která je přeměněna na světlo a rozzáří kapsli.

Výrobce garantuje u systému Trigalight svítivost po dobu 10 let, běžně se však počítá se svítivostí až 20 let a laboratorní měření naznačují, že při snížených požadavcích na čitelnost je možné využívat luminiscenční efekt až po dobu 36 let.

Technologie Trigalight je zcela nezávislá na vnějším zdroji energie a mb-microtec tuto jedinečnou technologii dodává celé řadě firem a institucí.

Trigalight v armádě

Luminiscenční technologie Trigalight pochopitelně nemohla uniknout americké armádě, díky čemuž firma mb-microtec vyráběla a dodávala vojenské kompasy, které byly vybaveny tímto systémem luminiscence.

Hodinky s tímto druhem osvětlení však nikdo nevyráběl, a proto se své příležitosti chopil švýcarský výrobce hodinek Stocker & Yale a dodal Američanům specifikaci nových armádních hodinek. Tento tah vyšel a světlo světa spatřil dnes již legendární model military hodinek Sandy P650 (SandY = Stocker and Yale). Hodinky byly dodávány až do roku 2001, kdy značka Stocker & Yale přestala hodinky vyrábět.

Traser

Po ukončení výroby hodinek Sandy P650 se na trhu objevila spousta spíše nevydařených kopií, které se snažili napodobovat design, vlastnosti a případně i tritiové osvětlení. Pouze však značce Traser (založena a vlastněna mb-microtec) se podařilo navázat na započatou tradici a pouze hodinky Traser lze považovat za plnohodnotného a jediného nástupce. Model Traser P 6500 Type 6 také po svém předchůdci zdědil kompletní armádní specifikaci MIL-W-46374F, což je jasnou garancí zachování deklarovaných vlastností původního modelu.

Díky preciznímu zpracování, extremní odolnosti, robustnosti, jednoduchosti a skvělému marketingu se může Traser pochlubit nejen armádními dodávkami pro tisíce vojáků speciálních jednotek (U. S., NATO, atd.), ale se těší také značné popularitě mezi "civily", jenž oceňují jejich pevnou konstrukci, čitelnost v extrémních podmínkách a v podstatě nezničitelnost při běžných denních aktivitách.

Nákup hodinek Traser on-line

Modelové řady hodinek Traser

V současné době se vyrábí hodinky Traser v těchto modelových řadách:

 • Military,
 • Professional,
 • Diver,
 • Classic,
 • Nautic,
 • Aviator,
 • Extreme Sport.

Výběr z nabídky značky Traser

Traser Classic Automatic Master Steel
Traser Classic Automatic Master Steel
Cena pro Vás: 21 780 Kč
Traser Blue Infinity Textile
Traser Blue Infinity Textile
Cena pro Vás: 9 911 Kč
Traser P67 Officer Pro Gunmetal Black/Lime
Traser P67 Officer Pro Gunmetal Black/Lime
Cena pro Vás: 7 829 Kč
Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Stránku již hodnotilo 40 uživatelů průměrnou známkou 4,1.

mb-microtec ag traser watches - základní informace
Sídlo Niederwangen / Švýcarsko
Logo Traser
Zajímavosti Nejlepší luminiscenční technologie.

Fotogalerie Traser

 • Traser Lady Diver
 • Traser P 6502 Long Life Nato

Techinfo

Razítko stránky "Traser":
Generováno: 13.04.2024 23:37:51
Článek hodnotilo 40 uživatelů známkou 4,1.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.