Victorinox

On-line nákup hodinek Victorinox: Vivantis Helveti.cz

Victorinox je společnost, která je známa především díky produkci legendárních švýcarských armádních nožů, ale v jejím sortimentu nalezneme i kuchyňské nože, cestovní zavazadla, oblečení, parfémy a samozřejmě švýcarské hodinky.

Historie Victorinox

Firmu založil Karl Elsener v městečku Ibach roku 1884 jako nožířskou dílnu a tomuto oboru se společnost věnuje po celou dobu své existence. V roce 1891 začala firma dodávat nože pro švýcarskou armádu a o několik let později (1897) si nechává patentovat důstojnický a sportovní nůž.

Bílý kříž na červeném štítu, typický znak Victorinox, měl sloužit jako ochrana proti padělkům stále populárnějších nožů a byl uveden (1909) společně se změnou názvu společnosti na Victoria - jméno matky majitele, která v tomto roce zemřela. Poslední proces přejmenování společnost prodělala společně se zavedením nerezové oceli do výroby (1921), které se zkráceně přezdívalo „inox“, byl tu Victorinox.

Až teprve roku 1989 představil Victorinox své první hodinky a vstoupil s nimi na americký trh pod značkou Swiss Army, ale na pultech se bylo možno setkat i s názvy Victorinox Swiss Army či Swiss Army Watches.

Skutečný rozmach hodinářské divize značky Victorinox přichází až v roce 1999, kdy se mohutně rozšiřuje modelová nabídka a společnost se začíná na segment hodinářství více specializovat.

Roku 2005 společnost převzala konkurenční firmu Wenger a Victorinox se dostal na pozici jediného výrobce a dodavatele víceúčelových nožů pro švýcarskou armádu.

Současnost značky Victorinox

Značka Victorinox působí po celém světě, má více než 1 700 zaměstnanců, je největším výrobcem nožů a nástrojů v Evropě a to s tržbami okolo půl miliardy švýcarských franků.

Hodinky Victorinox dostávají řčení o pověstné švýcarské kvalitě. Osazované kalibry jsou od osvědčených švýcarských výrobců (ETA, Ronda) a na pouzdra a tahy je používána vysoce kvalitní světově prosnulá tvrdá ocel. Hodinky jsou vyráběny v moderní továrně v Porrentury a jsou podrobovány stejně přísným testům jako jejich vojenské protějšky.

Modelové řady hodinek Victorinox

Victorinox produkuje cenově dostupné pánské i dámské hodinky určené k dennímu nošení, hodinky pro náročné, ale i modely pro sportovce a fyzicky aktivní zákazníky. Velmi populární jsou automatické hodinky „bez cenovky“, tedy automaty za cenu více než příjemnou.

Všechny hodinky Victorinox mají atraktivní a nadčasový design, důraz je kladen na maximální užitné vlastnosti v nadstandardní kvalitě a vyznačují se velmi dobrou čitelností díky dobře zvoleným kontrastům ciferníku a indexů.

Victorinox produkuje přes 180 modelů hodinek ve třech kategoriích:

 • Active, pro dynamické osobnosti,
 • Classic, pro sportovní typy s nádechem luxusu,
 • Professional, výkon a funkčnost na prvním místě.
Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Stránku již hodnotilo 25 uživatelů průměrnou známkou 3,8.

Victorinox AG - základní informace
Založeno 1884 (1989)
Zakladatel Karl Elsener
Sídlo Ibach / Švýcarsko
Logo Victorinox
Zajímavosti Švýcarské armádní hodinky.

Fotogalerie Victorinox

 • Victorinox Classic Officers Day Date Mechanical
 • Victorinox Chrono Classic
 • Victorinox Infantry Vintage Day Date

Techinfo

Razítko stránky "Victorinox":
Generováno: 29.05.2024 1:38:18
Článek hodnotilo 25 uživatelů známkou 3,8.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.