Quartz

Quartz – křemen. Quarzové (elektronické) hodinky, využívají ke svému chodu elektronický oscilátor řízený krystalem křemíku. Klasické quartzové hodinky jsou poháněny miniaturní knoflíkovou baterií, jejíž výdrž bývá i několik let.

Quartz

Technologie Quartz začala vznikat v polovině 20. století. V šedesátých letech zásluhou švýcarských hodinářů vznikaly první náramkové hodinky s touto technologií (Longines), ale hromadnou výrobu prosadila až japonská značka Seiko (1969), kde již o deset let dříve byl ze strany managementu vyvíjen značný tlak na inženýry, aby zákazníkům zajistili levné a dostupné řešení, které bude schopno fungovat řadu let.

Quartzové hodinky

S quarzovými hodinkami se můžeme setkat ve dvou provedeních - číslicovém (digitálky) nebo v klasické (ručičkové) variantě.

Přestože se většina současné komerční quartz produkce zaměřuje na extrémně levné a dostupné modely hodinek, existuje i segment quartz high-end, který produkuje vysoce kvalitní a precizně zpracované quartz hodinky, jenž naleznete i v sortimentu zavedených švýcarských hodinářských značek. Trvale odolávat fenoménu quartz se za posledních několik desetiletí podařilo jen vybraným značkám výrobců švýcarských hodinek a to především z říše haute horlogerie.

Výhody quartz strojků

Nízká cena, přijatelná (dlouhá) frekvence výměny baterií, dlouhá životnost a odolnost, vysoká přesnost.

Řemeslo, prestiž a kvalita mechanických hodinek

Doufejme, že levnému asijskému braku skončily zlaté časy. V posledních letech se podíl prodejů mechanických hodinek řádově navyšuje a zákazníci začínají oceňovat krásu, preciznost a dokonale odvedenou řemeslnou práci opravdových mistrů hodinářů. Klasické švýcarské hodinářské značky opětovně vzkvétají a pravý milovník hodinek nosí na svém zápěstí hodinky poháněné mechanickým kalibrem.

Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stránku již hodnotilo 22 uživatelů průměrnou známkou 3,6.

Techinfo

Razítko stránky "Quartz":
Generováno: 22.02.2024 6:36:29
Článek hodnotilo 22 uživatelů známkou 3,6.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.