Invicta

On-line nákup hodinek Invicta: Vivantis

Invicta je švýcarsko-americká značka hodinek s neotřelým a osobitým stylem, který je podpořen standartní švýcarských kvalitou.

Historie značky Invicta

Le Chaux-de-Fonds je slavným rodištěm švýcarských hodinářských značek (Omega, Rolex) a ne jinak tomu bylo i v případě značky Invicta, kterou zde roku 1837 založil Raphael Picard a to s vizí výroby vysoce kvalitních hodinek za rozumnou cenu.

Zvolená strategie značce postupně přinesla velmi dobrou pověst a Invicta až do sedmdesátých let minulého století produkovala kvalitní náramkové hodinky s mechanickými kalibry, ale stejně jako i mnoha jiným, ani tomuto výrobci se nevyhnula quartzová krize a firma se několik desetiletí potácela na samém okraji neúprosné ekonomické propasti.

Obnova značky Invicta

Na počátku znovuzrození značky Invicta stál Eyal Lalo, dnešní prezident společnosti Invicta Watch Group, jenž se na počátku devadesátých let, jako devatenáctiletý mladík, svěřil svému otci s vizí rozšíření rodinné investiční společnost o vlastní značku hodinek, která by mohla vhodně rozšířit portfolio ovládaných společností. Lalo senior moc dlouho neváhal a synův smělý záměr realizoval (1991), když zakoupil skomírající švýcarskou značku Invicta.

Výroba hodinek se přesunula do USA a ve Švýcarsku zůstalo pouze oficiální zastoupení značky (Basilej). Invicta se zaměřila na agresivní marketing a přeorientovala se na výrobu levnějších hodinek. Značku se podařilo po několika letech úspěšně umístit na trh, začaly se zvyšovat počty prodaných kusů i zisky.

Povzbuzeno úspěchy se vedení rozhodlo expandovat zpět na evropské trhy (2008) a část výroby hodinek Invicta byla přesunuta zpět do Švýcarska, čímž si značka získala možnost opět využívat marketingově zajímavé označení Swiss made, které však klade velmi vysoké nároky na kvalitu, což společnost opětovně posunulo mezi prémiové výrobce hodinek.

Invicta v současnosti

Invicta Watch Group je jedním z největších dodavatelů hodinek na americkém trhu a značka Invicta patří mezi celosvětově nejrychleji rostoucí výrobce hodinek.

Design hodinek Invicta by se dal označit jako robustní a značka je ve své cenové kategorii vyhlášena velmi dobrou voděodolností svých hodinek, díky čemuž se ideálně hodí i pro vyznavače všemožných vodních sportů.

Modelové řady Invicta

Invicta nabízí velmi širokou škálu modelů a jejich řady poměrně rychle obměňuje. Je to dáno především tím, že vlastníkem značky je investičně – marketingová společnost, jejíž cíle se od klasických hodinářů odlišují, neznamená to však, že by hodinky nedosahovaly kvality ostatních švýcarských konkurentů.

Při nákupu hodinek Invicta je nutné rozlišovat mezi hodinkami z americké produkce a hodinkami ze švýcarské továrny. Americké hodinky jsou většinou sestaveny z levnějších součástek a bývají osazeny japonskými kalibry Miyota. Švýcarské hodinky Invicta jsou osazovány kvalitními švýcarskými kalibry ETA.

Hodinky Invicta vyrobené ve Švýcarsku poznáte snadno, index šest na ciferníku „objímá“ klasické vyobrazení s označením Swiss made.

Zajímavosti Invicta

Název Invicta vychází ze slova invincible – neporazitelný.

Pozor na označení Swiss made, hodinky bez tohoto značení nejsou švýcarské a jsou vyrobeny v USA.

Společnost Invicta Watch Group vlastní také hodinářské značky TechnoMarine, S. Coifman a Glycine.

Značka má velmi širokou základnu fanoušků a udává, že více než polovina zákazníků vlastní více než deset kusů hodinek Invicta.

Hodinky Invicta jsou známy svoji poměrně slabší luminiscencí.

Ambasadorem značky je například Arnold Schwarzenegger.

Výběr z nabídky značky Invicta

Invicta Pro Diver Automatic 21785
Invicta Pro Diver Automatic 21785
Cena pro Vás: 9 947 Kč
Invicta Lady Angel 21699
Invicta Lady Angel 21699
Cena pro Vás: 5 616 Kč
Invicta Reserve Bolt 25467
Invicta Reserve Bolt 25467
Cena pro Vás: 9 654 Kč
Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Stránku již hodnotilo 5 uživatelů průměrnou známkou 5.

Invicta Watch Group - základní informace
Založeno 1837
Zakladatel Raphael Picard
Sídlo Hollywood / USA
Logo Invicta

Fotogalerie Invicta

 • Invicta Akula 22240
 • Invicta Coalition Forces
 • Invicta Excursion 22004
 • Invicta Reserve 6267
 • Invicta Sea Hunter 1546

Techinfo

Razítko stránky "Invicta":
Generováno: 22.02.2024 6:40:33
Článek hodnotilo 5 uživatelů známkou 5.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.