Certina

On-line nákup hodinek Certina: Helveti.cz

Hodinky Certina jsou známé milovníkům hodinek nejen svým neotřelým designem, ale také svou spolehlivostí, funkčností a vysokou kvalitou. Certina je značkou, která spojuje vášeň a sport a proto je také hlavní filozofií Certiny podpora sportu.

Historie značky Certina

Značka Certina byla založena v roce 1888 v Grenchenu bratry Adolfem a Alfredem Kurthovými. Malá dílnička byla přilepena k rodinnému domku, měla tři zaměstnance a dodávala kalibry pro hodináře v okolí. O několik let později vyrábí Certina ve svých dílnách první kompletní hodinky.

V roce 1906 se na trhu objevují první dámské náramkové hodinky značky Certina (pánové v té době dávají stále přednost hodinkám kapesním).

Při oslavách padesátého výročí značky Certina (1938) zaměstnává společnost již 250 lidí a je známá v hodinářském světě jako jeden s předních průkopníků hodinářského řemesla.

Rozvoj značky Certina

Do roku 1955 má společnost Certina 500 zaměstnanců a denně produkuje kolem 1000 hodinek a továrny Certina jsou v té době vybaveny nejmodernějšími hodinářskými technologiemi světa, které jim závidí nejedna švýcarská hodinářská dílna.

Technologie Certina DS

Dědicové značky Certina Hans a Edwin Kurthové se v roce 1959 snaží vyplnit nalezenou mezeru na trhu. Na základě technických a inženýrských dovedností hodinářských mistrů Certiny je vytvořena koncepce hodinek, které mají zvýšenou odolnost proti nárazům. Vzniká tak technologie, která je nazvána DS – Double Security.

Kromě zvýšené odolnosti proti mechanickým vlivům jsou hodinky Certina řady DS doplněny také o zvýšenou vodotěsnost. Díky modelům hodinek řady Certina DS se firma stala lídrem na trhu hodinek pro extrémní podmínky.

Nákup hodinek Certina on-line

Certina DS v extrémních podmínkách

V roce 1960 je hodinkami Certina DS vybavena švýcarská horolezecká výprava, která má za cíl výstup na himalájský vrchol Mt. Dhaulagiri (8 222 m). Hodinky Certina prokázaly v náročných podmínkách extrémní odolnost a dokázaly se bez problémů vyrovnat se změnami tlaku a nadmořské výšky.

Pro své výborné vlastnosti si hodinky Certina DS vybírá také US Navy pro svůj experiment Sealab II, při kterém je zkoumán život delfínů a hodinky Certina DS opět potvrzují své skvělé parametry.

Dalším počinem US Navy byl projekt Tektile (1970), při kterém společně s NASA byly zkoumány geologické a biologické procesy v Karibském moři. Na pomoc jsou povolány hodiny Certina DS Super ph 1 000m, které jsou po vyhodnocení projektu označeny jako vynikající.

Ve stejném roce si hodiny Certina vybírá japonská expedice směřující na Mount Everest. Při odvážném sjezdu, který je ojedinělý v historii lyžování (8 000 – 7 000 m), jsou všechny klíčové okamžiky zachyceny naprosto bezchybně hodinkami Certina DS – Chronolympic, které odolávají všem změnám teploty a rychlé změně nadmořské výšky.

Certina Biostar jsou první hodinky na světě, které dokážou zobrazovat lidský biorytmus. Tato novinka byla uvedena v roce 1971 a umožňovala na první pohled sledovat fyzické, duševní a emocionální rytmy.

V roce 1971 se také Certina rozhoduje pro sponzorství národního hokejového týmu Švédska. Každý z hráčů obdrží hodinky Certina DS. Jejich odolnost je demonstrována před 7 000 diváky, když jsou hodinky umístěné v puku vystřeleny na branku rychlostí 120 km/h.

Certina a sport

Hodinky Certina DS se pro svou odolnost rychle staly vyhledávané i mezi sportovci. Na svém zápěstí nosili hodinky Certina takové osobnosti jako Roger de Coster (Světový šampión – motokros 500cc), Mohammed Ali (Světový šampión těžké váhy – box).

Spojení se sportem prohlubuje značka v roce 1983, kdy uvádí na trh model Certina DS Cascadeur, stává se oficiálním časomírou Mezinárodního mistrovství motocyklů a sponzoruje mistra světa Mika Doohana. Od této chvíle se Certina natrvalo zabydluje na závodních okruzích a rozšiřuje okruh svých ambasadorů o Alexe Crivillé (Certina DS Pro Digital), Sete Gibernaua a Thomase Lüthiho. V dalších letech rozšiřuje Certina svoji působnost také na pole automobilového sportu a získává do svých služeb šampióna WRC – Colina McRae (Certina DS Ultimate).

Na okruhy Formule 1 vstupuje Certina v roce 2005 jako sponzor týmu Sauber Petronas a následně v roce 2006 uzavírá také partnerství s týmem BMW Sauber F1. Zároveň s tímto partnerstvím se stávají ambasadory Certiny piloti BMW Robert Kubica a Timo Glock.

Nákup hodinek Certina on-line

Certina – zajímavosti

Hodinky Certina věnovala společnost Volvo ke svým 50. narozeninám všem svým zaměstnancům (64 113).

Po dvaceti letech existence technologie DS v hodinkách Certina je prodán miliontý kus ze série DS. Tohoto úspěchu značka dosáhla nejen díky technickým vlastnostem hodinek, ale také díky designu, který se neustále měnil v duchu trendů aktuální módy.

Výběr z nabídky značky Certina

Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stránku již hodnotilo 29 uživatelů průměrnou známkou 3,9.

Certina AG - základní informace
Založeno 1888
Zakladatelé Bratři Adolf a Alfred Kurth
Sídlo Le Locle / Švýcarsko
Logo Certina
Zajímavosti Technologie DS - Double Security

Fotogalerie Certina

  • Certina Chronolympic
  • Certina DS Podium Valgranges
  • Certina DS Podium Automatic Gold
  • Certina DS Prime

Techinfo

Razítko stránky "Certina":
Generováno: 14.04.2024 0:32:38
Článek hodnotilo 29 uživatelů známkou 3,9.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.