Rodania

Rodania je v našich končinách stále opomíjenou a poměrně neznámou značkou švýcarských hodinek, jenž se začíná pomalu prosazovat, ale v povědomí zákazníků není ještě příliš zapsána. Pojďme se spolu blíže podívat na společnost Rodania, jejíž krédem je poskytování skutečné kvality za co nejlepší cenu.

Historie značky Rodania

Společnost Rodania byla založena rodinou Baumgartner roku 1930 v malebné vesničce Lengnau, která je domovem mnoha dalších švýcarských hodinářských značek (Rado, Atlantic).

Značka Rodania si velmi brzy získala vynikající reputaci a po druhé světové válce úspěšně expandovala do celého světa Karakas, New York, Montreal, Londýn. Brusel se o pár let později stává novou mezinárodní centrálu značky (1951) a do čela společnosti se staví Manfred Aebi, který má pro další budoucnost firmy klíčovou roli.

Stejně jako jiné švýcarské výrobce i značku Rodania postihla celosvětová „quartz mánie“, která ji málem zahubila. Z výrobních dílen zůstal jen zlomek toho, co Rodania kdysi bývala a firma se potácela na pokraji bankrotu, díky čemuž se majitel rozhodl jí zbavit.

Manfred Aebi však hodinkám Rodania natolik věřil, že se rozhodl boj nevzdat, odkoupil značku, licenci a s celou svojí rodinou pokračoval v práci na další existenci firmy. Pod Aebiho vedením si Rodania dokázala udržet pozici významné hodinářské firmy, znovu dobývá své tradiční trhy (Benelux, Francie), úspěšně expanduje a otevírá opětovně zahraniční pobočky.

O několik let později Aebi předává firmu svým dětem, které nechtějí bránit značce v dalším rozletu, vstupují na volný trh a získávají další potřebný kapitál prostřednictvím BV Capital Partners. V současnosti již rodina Aebi není akcionářem společnosti Rodania.

Rodania, sport a výjimečné výkony

Rodania je od roku 1954 partnerem velkých cyklistických závodů a v roce 1972 vzniká první kolekce cyklistických hodinek Eddy Merckx (pětinásobný vítěz Tour de France, trojnásobný mistr světa a trojnásobný světový sportovec roku).

Padesát let po otevření celosvětového distribučního centra v Bruselu slaví Rodania své narozeniny vítězstvím v tendru na oficiálního časoměřiče rallye Paříž – Dakar (2001).

Hodinky Rodania dobývají Antarktidu na zápěstí velitele expedice pro měření ozónu na základně King Baudoins a spolehlivě fungují po celou dobu pobytu (1964 - 1966).

Velvyslancem značky je kromě jiných i trojnásobný vítěz F1 Grand Prix Thierry Boutsen.

Současnost značky Rodania

Rodania zůstává jednou z několika málo tradičních švýcarských značek, které si zachovávají vyhlášenou švýcarskou kvalitu a vytváří elegantní, vzrušující hodinky zaměřené na hodinářské dědictví značky, která respektuje podstatu hodinářství, ale v průběhu let se značka ukázala být také moderní a kreativní. Společnost byla vždy vynalézavá a nekompromisní jednalo-li se o kvalitu.

V roce 2010 oslavila Rodania své osmdesáté narozeniny a to opravdu stylově. Do své nabídky opětovně zařazuje hodinky s automatickými kalibry.

Kolekce hodinek Rodania

V kolekcích hodinek značky Rodania jsou použity ušlechtilé a jedinečné materiály jako například ocel, keramika, titan, diamanty či safír. Široká nabídka modelů upoutá jak výjimečnými sportovními hodinkami, tak i velmi luxusními a elegantními modely.

Aktuálně se modelové řady hodinek Rodania rozdělují do tří skupin, které charakterizují jednotlivé modely hodinek:

 • Swiss Chic – hodinky klasických elegantních tvarů,
 • Ceramics – hodinky jejichž pouzdro a tah jsou celo či částečně vyrobeny z keramických materiálů,
 • Automatics – hodinky s automatickým kalibrem.
Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Stránku již hodnotilo 35 uživatelů průměrnou známkou 3,9.

RODANIA® MARKETING AG - základní informace
Založeno 1930
Zakladatel rodina Baumgartner
Sídlo Köniz Bern / Švýcarsko
Logo Rodania

Fotogalerie Rodania

 • Rhodania Themis Automatics
 • Rodania Ceramics
 • Rodania Xseba Automatics

Techinfo

Razítko stránky "Rodania":
Generováno: 29.05.2024 2:15:48
Článek hodnotilo 35 uživatelů známkou 3,9.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.